EA zapowiada SimCity BuildIt, czyli mobilną wersję kultowego SimCity

Na swojej stronie internetowej EA zapowiedziało wydanie SimCity BuildIt. Ma to być gra strategiczna wzorowana na niezwykle popularnej serii SimCity. Produkcja ta ma być wydana na iOS-a (iPhone i iPad) oraz Androida.

Zadaniem gracza będzie oczywiście rozbudowa wirtualnego miasta i dbanie o wszystkie jego aspekty. Każdy kto grał kiedyś w SimCity, wie, że nie jest łatwo stworzyć duże miasto, dbając jednocześnie o zadowolenie wszystkich mieszkańców. Niestety, EA nie podało daty wydania gry, więc nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można zmierzyć się z problemami związanymi z rozwijaniem miasta na naszych smartfonach i tabletach.

Możemy za to zobaczyć zrzuty ekranu, na których widać, jak wyglądać będzie grafika SimCity BuildIt:

SimCity BuildIt na AndroidaSimCity BuildIt na iOS-aSimCity BuildIt od EA

Jak tylko dowiemy się nowych szczegółów o grze, poinformujemy was o tym.

Źródło: EA

Zobacz także:

Nowy symulator pociągu. Train Fever debiutuje na Steamie

Zobacz jak zmieniał się Minecraft od wersji Pre 0.0.9a do 1.8

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Dziś premiera Bioshock na iOS-a

Dziś w sklepie z aplikacjami dla systemu iOS pojawiła się gra Bioshock. O planach jej wydania pisaliśmy na początku sierpnia. Bioshock na iOS-a to mobilna wersja popularnej gry FPS znanej z konsol i pecetów. Jej pierwowzór został wydany w 2007 roku.

Bioshock na iOS-a kosztuje aż 14,99$, co może wydawać się ceną nieco za wysoką. Szczególnie, że komputerowa wersja na platformie Steam to wydatek rzędu 20 dolarów. Co więcej, grafika wersji na iPhone’a i iPada została specjalnie pogorszona w stosunku do oryginału, a wszystko dlatego, żeby działała szybciej i płynniej.

Podobnie jak w przypadku innych tytułów przeniesionych z pecetów na urządzenia mobilne dużą zagadką jest sterowanie. Na pewno jest to rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić lub po prostu zainwestować w specjalny kontroler dla iPhone’a. Gra jest kompatybilna z następującymi urządzeniami: iPhone 5iPhone 5ciPhone 5s, iPad czwartej generacjiiPad mini 2 oraz iPad Air.

Bioshock na iOS-a można już kupić w App Store.

Źródło: Mashable

Zobacz także:

BioShock będzie wydany na iOS-a!

Nad czym pracują twórcy Saints Row? Dowiemy się już w piątek

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

MacGyver – gra o przygodach eks-agenta trafi wkrótce na nasze smartfony!

Postać Angusa MacGyver’a zna chyba każdy, kto dorastał w latach 90-tych. Wkrótce fani byłego agenta służb specjalnych będą mogli powspominać swoje ulubione odcinki dzięki nowej grze mobilnej.

Firma, która zdecydowała się na stworzenie tej gry, Fairplay Media, nie podała jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. Wiemy jedynie tyle, że prace nad grą już ruszyły, a pojawi się ona prawdopodobnie na iOSa i Androida. Część z zysków ma być przekazane na MacGyver Foundation, czyli organizację zajmującą się pomaganiem uzdolnionym osobom.

Wygląda więc na to, że wkrótce znów spotkamy się z naszych starym znajomym. Przygotujcie swój szwajcarski scyzoryk, będzie się działo!

Zobacz także:

Źródło: Fairplay