SMS to przeżytek – nadchodzi czas komunikatorów

Wraz ze wzrostem popularności smartfonów i coraz powszechniejszym dostępem do Internetu w telefonie spada ilość wysyłanych smsów. Posiadacze iPhonów, Androidów i terminali Blackberry znaleźli lepszy, tańszy i bardziej efektywny sposób komunikowania się. Komunikatory na telefon, pozwalające wysyłać darmowe wiadomości, zdjęcia, a nawet dźwięki, powoli wypierają tradycyjne smsy.

Skąd taka zmiana? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Sms kosztuje, natomiast wiadomości w komunikatorze wysyłamy zupełnie za darmo, jeśli mamy wykupiony pakiet danych. Zdecydowana większość właścicieli smartfonów ma, więc rachunek jest prosty. Dodatkowo nie jesteśmy ograniczeni długością wiadomości, ani nawet jej zawartością. Możemy przesłać tekst, zdjęcie, a nawet krótkie nagranie.

Continue reading “SMS to przeżytek – nadchodzi czas komunikatorów”